INFORMACE

Provozní doba mateřské školy je od 6.30 do 16.00 hodin.

1. třída Berušky (kapacita třídy je 27 dětí)

Jsou zde děti ve věku od 2 do 4 let. Zde se zaměřujeme na adaptaci dětí z rodinného prostředí do kolektivu dětí a přizpůsobení se pravidelnému režimu dne v MŠ. Děti se zde učí samostatnosti, pracovat ve skupinkách, získávat větší okruh znalostí a dovedností zejména formou hry. Všechny děti jsou vedeny ke vzájemné toleranci, zdvořilosti, ohleduplnosti a učí se navzájem si pomáhat.

2. třída Sluníčka (kapacita třídy je 28 dětí)

Jsou zde děti ve věku od 5 do 6 (7) let. V této třídě jsou především děti, které se intenzivně připravují na vstup do základní školy. Spolu s nimi tu jsou i děti s odloženou školní docházkou a budoucí předškoláci.

Režim dne v MŠ

6:30 – 8:00

příchod dětí do mateřské školy, předávání dětí pedagogickým pracovnicím do třídy, volně spontánní zájmové aktivity

8:00 - 9:00

pohybové aktivity, osobní hygiena, dopolední svačina

9:00 – 11:00

volné činnosti a aktivity dětí řízené pedagogickými pracovníky zaměřené především na hry a zájmovou činnost, práce s integrovaným dětmi, skupinová či individuální práce, řízené aktivity, pobyt venku

11:00 – 12:00

oběd a osobní hygiena děti

12:00 – 13:45

spánek a odpočinek dětí respektující rozdílné potřeby dětí, individuální práce s dětmi s nižší potřebou spánku

13:45 – 14:15

osobní hygiena, odpolední svačina

14:15 – 16:00

volné činnosti a aktivity dětí řízené pedagogickými pracovníky zaměřené především na hry, zájmové činnosti a pohybové aktivity dětí

Časová rozmezí jsou jen orientační, mění se v závislosti na aktuálním dění. Denní režim je pružný a umožňuje reagovat na individuální možnosti dětí, jejich aktuální potřeby a dění v MŠ (začleňovat zvláštní akce, jako je například návštěva divadla, pobyt v přírodě, výlety, výukové programy apod.) Je připravován se zřetelem na potřeby vývoje dětí.

Denní režim je pružný a umožňuje reagovat na potřeby dětí, jejich aktuální potřeby a dění v MŠ Denní program zahrnuje každodenní činnosti - hru, učení i práci a tvoří běžný denní řád, s nímž se děti seznámí, a který je uspokojuje.

Děti zde nachází potřebné zázemí, klid, bezpečí i soukromí. Poměr spontánních a řízených činností je v denním programu vyvážený. Umožňuje volný průběh činností, nenutí děti zabrané do hry, aby ji povinně zanechaly a přešly k jiné činnosti. Upřednostňujeme hravé a tvořivé činnosti.

Děti mají dostatek času a prostoru pro spontánní hru, mají možnost ji rozvíjet, dokončit ji nebo se k ní později vrátit. Každý den jsou pravidelně zařazovány pohybové aktivity, tělovýchovné chvilky. Pravidelně zařazujeme jazykové chvilky, pečujeme o správný rozvoj řečové výchovy. Činnost je plánovaná, rozdělená do jednotlivých integrovaných bloků, pracujeme ve skupinách i individuálně. Využíváme, co nejvíce pobytu venku.

Seznam potřebných věcí do mateřské školy

Bačkorky s pevnou patou (z bezpečnostních důvodů ne pantofle nebo crocsy).

Pohodlné oblečení do třídy (tepláky, kraťasy, sukýnku, kalhoty).

Náhradní oblečení do sáčku v šatně (punčochové kalhoty, tepláky, spodní prádlo, tričko, ponožky) - pro případ nehody.

Pláštěnku a holínky pro deštivé počasí (deštníky jsou z bezpečnostních důvodů na vycházku zakázány!)

Oblečení na pobyt venku (počítejte s pravděpodobností znečištění).

Pyžamo nebo noční košili.

Umělohmotný hrneček s ouškem (nejlépe s dobře zapamatovatelným potiskem, aby si děti svůj hrneček poznaly).

Kraťasy a pokrývku hlavy (ve slunných dnech) na zahradu.

V zimním období oblečení na sníh, rukavice (pro malé děti palčáky).

Prosíme, všechny věci dětem podepište!

Doplňující programy, projekty a další aktivity:

Mami, tati, pojďte si hrát!

Logopedické chvilky

Předplavecký výcvik

Lyžařský výcvik

Předškoláček