DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ A JARNÍ DÍLN

V těchto dnech královna Zima předává  klíč víle Jarněnce a sluníčko probouzí jarní kytičky. Z hlíny vykukují sněženky a přidávají se i petrklíče, narcisy, tulipány, fialky, konvalinky, sedmikrásky a později i pampelišky. Všechny tyto kytičky vyrostly také v naší škole. Jak je to možné?

16. března naše škola pořádala JARNÍ DÍLNY a byla plná tvořivých dětí pojmenovaných právě podle kytiček. Děti vytvářely klícky z pedigového proutí, dekorativní ptáčky na kolíčku, hnízdečka ze slámy, vatové beránky, zápichy se zajíčkem, barvily vajíčka a zdobily velikonoční perníčky. O jarní písničky se s námi podělili prvňáčci a třeťáci. Maminky napekly plno dobrůtek. Moc jim děkujeme, stejně jako všem pomocníkům – bývalým žákům naší školy i všem dospělákům. Někteří nám pomáhají pravidelně a my jsme za to velmi rádi.

Naše jarní tvoření si budete moci prohlédnout na VELIKONOČNÍ VÝSTAVĚ v sále Obecního úřadu Rudoltice ve dnech 19. – 20. března od 14 do 18 hodin.

Mgr. Hana Hrdinová

Fotografie naleznete zde.