Divadlo JÓJO ve školce

V úterý 21. 1. 2014 k nám do školky opět zavítalo divadlo JÓJO se svoji pohádkou, tentokrát pod názvem „ Zvědavá pohádka„. V pohádce se nám představil hajný Jura a vodníček  Zeleňáček, který Jurovi daroval lahvičku s kouzelnou vodou. Jura se vydal do království, ve kterém žije chytrá  princezna Filipína, která má ráda hádanky. Má mnoho nápadníků, ale ona si za muže vezme jen toho, který uhádne všechny její hádanky. Jednoho dne unese princeznu do své jeskyně tříhlavý drak. Když se to Jura dozvěděl, vydal se princeznu hledat a rozhodl se, že ji zachrání. Díky kouzelné vodě se mu to podařilo a draka proměnil ve tři malé pejsky. Jura princeznu vysvobodil a odvedl do království. Vzali s sebou i tři malé nezbedné pejsky. Nakonec byla svatba a Jura s princeznou spolu žili šťastně a spokojeně. V pohádce jsme se dozvěděli, že nezáleží, co má člověk na hlavě, ale v hlavě – jak mu to myslí. Dětem se pohádka moc líbila a už se těší na další divadlo.

Učitelka MŠ Alena Prícká