Společný cyklovýlet aneb šlápnem do pedálů

V sobotu  27. května 2017  se v osm hodin ráno  u školy sešla banda nadšených cyklistů.  Školáci, ale i pár školkáčků se svými rodiči a přáteli a učiteli vyrazili na společný cyklistický výlet.  Všichni jsme byli velmi natěšení a odhodlaní dojet až do cíle. Vyrazili jsme po cyklostezce podél trati směrem na Lukovou, tam jsme  za kostelem odbočili  vlevo směrem na Žichlínek.  Při krátkých přestávkách se všem nabízel krásný pohled na prosluněnou krajinu. Poté se naše kolona stočila směrem na Sázavu. Na tamním fotbalovém hřišti jsme měli první velkou  zastávku s občerstvením. Děti využily dětské hřiště a venkovní posilovnu. Dospělí ocenili kryté posezení s možností občerstvení.  Všem se také nabídla nevšední podívaná na závody leteckých modelářů.. A zase hurá do sedel a vyrážíme směrem   Albrechtice a poté do  Lanškrouna.  V Lanškrouně jsme zastavili u hokejové haly,  kde si děti vyzkoušely jízdu na dopravním hřišti a zkusili si tamní skate park.  Když se dost vyřádily, pokračovali jsme do Obory do restaurace Knoflík. A zase se všichni po zásluze občerstvili, děti se rozběhly na prolézačky a dospělí s dobrou náladou probírali ujetou trasu a šikovnost svých dětí.  Na všech byla vidět radost ze společného zážitku. Z Knoflíku se někteří již odpojili směrem na Zámeček, někteří se rozhodli zůstat v krásné přírodě a zbytek společně vyrazil po cyklostezce směrem do Ostrova. Krásná příroda lanškrounských rybníků byla krásným pokoukáním na závěr. Z Ostrova do Rudoltic je to už jen kousek přes kopec , takže za chvilku byli všichni v pořádku doma. Výlet se všem velmi líbil, a tak jistě nebyl poslední.

Fotografie zde