Akce MŠ „Veselý chodníček“ a „Sraz motorkářů“

Ve středu 7. 10. 2015 jsme prožili ve venkovních prostorách u mateřské školy příjemné odpoledne, kterým jsme se rozloučili s posledními hřejivými paprsky letošního léta. Celá akce nesla název „Veselý chodníček“ a „Sraz motorkářů“.

Větší děti se chopily kreslířského náčiní, tentokrát kříd a pustily se do díla. Chodník před školkou se brzy začal měnit a za chvilku už jsme pod rukama malířů mohli poznávat první obrázky. Princezny, kytičky, domečky, auta a spoustu dalších námětů v různých provedeních našim očím malíři nabídli. A že byli všichni opravdu šikovní! Měli jsme velký problém, vybrat 3 nejpovedenější obrázky. I když jsme stanovili 2 kategorie – menší a větší děti, tak výběr nebyl jednoduchý. Na stupních vítězů děti obdržely za své výkony malé sladké odměny. Malým malířům děkujeme za skvělé výkony. Zatímco vznikaly před školkou obrázky, v areálu zahrady „hřměly motory.“

Na své stroje nasedli ti nejmenší motorkáři ze třídy Berušek. Za mohutného povzbuzování publika se statečně vypořádali se závodní nervozitou a všichni v pořádku dorazili do cíle. Všichni to zvládli skvěle, ale opět jen ti tři nejrychlejší se dostali na stupně vítězů.

A aby nebylo líto rodičům, tak si také zazávodili.  Tentokrát si malí motorkáři vylezli na záda mamce nebo taťkovi a statečně „projeli“ náročnou překážkovou dráhu.

Na konec celého příjemně slunečného odpoledne jsme si opekli párek a s chutí ho všichni zbodli.

Vzhledem k začínajícím nemocem nebyla účast velká, ale i tak jsme si to společně užili. Viďte!?

Příští rok se budeme těšit na více závodníků a malířů. Chodníkových pláten máme před naší školkou dost. Hezký podzim všem!

Martina Větrová, DiS., učitelka Motýlků