AKTOVKOVÝ DEN V MŠ

Už se nám to blíží. Předškoláci ze třídy Sluníček a ze třídy Motýlků si v pondělí
29. 1. 2018 vyzkoušeli jaké to je být školáčkem a školačkou. Komu Ježíšek přinesl aktovku, mohl si ji vzít s sebou do školky a pochlubit se kamarádům. Co se učí školáci ve škole? To děti hned zjistily. Paní učitelka pro ně ráno nachystala spoustu úkolů, ve kterých se děti seznamovaly s písmenky, s číslicemi. Zjistili také, že abeceda není žádná věda:

Abeceda, to nic není -

kdo by se jí kluci bál?

Já vás vezmu do učení:

Á, bé, cé, dé a tak dál.

Z písmenek se složí slova,

z vět se složí celý svět.

Ten kdo umí abecedu,

bude všemu rozumět.

Všichni společně poté vyrazili do opravdové školy, kde na ně už čekali kamarádi z 1. třídy. Společně s paní učitelkou nám ukázali, co vše se od září už naučili a školkové děti si mohly s nimi vše vyzkoušet. Učily se počítat, pracovat s interaktivní tabulí, pohybovou hrou Hlava, ramena, kolena palce poznávaly své tělo a nakonec si podle čísel vymalovaly omalovánku s klaunem.

Dětem se ve škole moc líbilo. A protože už zvonilo na konec hodiny, museli jsme se vrátit do školky. Nechtělo se, děti by ve škole zůstaly.

Děkujeme paní učitelce Hrdinové a prvňáčkům, že jsme je mohli navštívit. Zase někdy na viděnou :-)

Blanka Matějková

učitelka u Sluníček