BAREVNÝ TÝDEN VE ŠKOLCE

žlutá citron, sluníčko,

zelená je travička,

modrá chladná vodička...

Týden od 21.5. do 25.5.2018 se v naší školce nesl v duchu barev. Každé ráno jsme přišli oblečení do určené barvy. A tak naše školka žila každý den jinou barvou. V pondělí jsme si povídali o žluté jako sluníčko, úterý bylo červené jako pohádková Karkulka, středa byla zelená jako tráva, čtvrtek patřil duhové a v pátek byla všude samá modrá jako jasná obloha. Každé barvě byly přizpůsobeny činnosti ve školce, hry, písničky, básničky i pohádka. Paní kuchařka nám uvařila jídlo v příslušné barvičce. V dané barvě byla i výzdoba třídy. Děti hledaly správně barevné hračky, vzpomínaly na jídlo v dané barvě, na zvířátka a kytičky. Samozřejmě se ten den vždy barevně i malovalo. Barev jsme si všímali i při procházkách. Barvy jsou totiž všude kolem nás.

Dětem se celý týden moc líbil. Pomocí her a zábavy si procvičily základní barvy a další odstíny barev. Všichni jsme si celý barevný týden užili.

Za kolektiv MŠ Alena Prícká

Fotografie Motýlci naleznete zde:

Fotografie Berušky naleznete zde:

Barevný týden u Sluníček

V týdnu od 21. 5. do 25. 5. 2018 proběhl v naší třídě barevný týden. Každý den jsme si s dětmi povídali o jedné barvě. Pondělí se obléklo do žlutého kabátku a celý den nám vládlo sluníčko. Úterý bylo červené jako jablíčko, středa patřila zelené barvě, čtvrtek byl duhový a pátek modrý
jako voda.

Celý týden jsme si hráli, zpívali, cvičili a tématicky tvořili k dané barvě. Ve středu jsme s dětmi vyrazili na louku, kde jsme pozorovali život broučků a vyzkoušeli jsme si malovat kytičkami, trávou a hlínou. Vznikla z toho originální díla. Dětem se toto kouzlení moc líbilo a den v přírodě
si náležitě užily.

Během celého týdne si děti procvičovaly základní barvy a jejich odstíny. Barvičky nás baví
a protože jsme měli krásné počasí, vyráželi jsme hodně do přírody a užívali jsme si her na louce,
na zahradě - prostě, kde jen to bylo možné :-)

„Žlutá to je sluníčko,