Barevný týden ve škole

Barevný týden ve škole, ve školní družině a školní jídelně

Po celý týden probíhala mezi jednotlivými třídami soutěž o nejlepší barevnou vyladěnost celé třídy, zapojily se i paní učitelky. Každé ráno barevná hlídka prošla celou školu a přidělila třídám body v hodnotě od 1 do 10. Nejvíce bodů, a tudíž první místo, získala 3. třída. V 1. třídě zase každý den ve volných chvilkách děti společně nakreslily veliký obrázek v barvě konkrétního dne. V pondělí namalovaly zeleného Shreka, v úterý modrého Šmoulu, ve středu červené auto Blesk McQueen, ve čtvrtek bílého ducha a v pátek hnědého medvěda. Oceněny byly zvláštní prémií.

Jídelníček ve školní jídelně byl také barevný. Dětem moc chutnalo, ale ze všeho nejvíce je zaujalo modré pití, které pro ně připravila paní Jílková výluhem z byliny slezu maurského. Děti tak dlouho žadonily o recept, až jim proces „výrobního tajemství“ musela prozradit a ukázat.

Ve školní družině byl pro děti připraven na celý týden barevný program. V pondělí si vyrobily zelené žabičky a zasoutěžily si v žabích závodech. Skákaly přes švihadlo, pod lanem, na balónech, …

Během modrého úterý se rudoltický potok Lukávka proměnil v modromodré moře a děti si na něm pouštěly vlastnoručně poskládané lodičky.

Nebudete tomu asi věřit, ale během červené středy přes zahradu školky přeletěly berušky a poztrácely svoje puntíky. Děti je musely posbírat a spočítat. Nejlepšími hledači  byly děti ze 3. třídy. Poté proběhla červená válka a byly loveny červené rybičky.

Během bílého čtvrtka jste na zahradě mohli vidět opravdové bílé mumie a (věřte nevěřte), pravou zimní koulovačku. Jen tentokrát „sníh“ vůbec nestudil.

V pátek si děti do hnědé hlíny zasadily semínko, o které se budou muset po celé léto pilně starat, odměnou jim budou malé okrasné dýně.

Barevný týden se dětem opravdu moc líbil a ptaly se, jaká barva bude pro ten další den, a tak v příštím roce si vše jistě zopakujeme a přidáme další barvy a další nápady.

replica watches

Vychovatelka Marcela Krystlová