Berušky na výletě

V úterý 16. 5. 2017 se děti ze třídy Berušek vydaly na dalekou cestu na Dolní Moravu. Před příjezdem autobusu se rodiče pořádně pomazlili se svými ratolestmi, zkontrolovali, zda mají všechno v batůžku a než jsme se nadáli, přijel pro nás krásný autobus.

Všichni jsme si našli v autobuse krásné místečko, ukáplo i pár slziček, ale jakmile jsme vyrazili, tak už byly vidět jen rozzářené úsměvy Berušek. Celou cestu pečlivě sledovaly, aby jim nic neušlo a pozorovaly po cestě různá zvířátka a auta.

Po hodince a pár minutách jsme dorazili na místo. Nadšené děti nevěděly, kam mají dříve koukat. Všichni jsme si sbalili věci a vyrazili jsme koupit vstupenky do Pískového světa. Po vyčerpávajícím odklikání všech vstupenek jsme byli konečně tu. Děti si po náročné cestě daly svačinku a mohly vyrazit prozkoumávat. Nikdo nevěděl, kam má jít dříve, zda jezdit ve vozíku na zlato tunelem, nebo se točit na kolotoči či snad vykopávat mamuta z písku.

Celý slunečný den utekl jak voda a bylo na čase splnit poslední úkol našeho výletu a to, dát si zmrzlinku. Špinavé pusinky všech dětí byly opravdu krásné. Ještě naposledy vyčůrat a mohli jsme vyrazit na cestu. Po chvíli nám začal utichat autobus a my věděli, že si to děti moc užily.

U školky už netrpělivě vyhlížely maminky, které jistě čekaly, až jim jejich děti budou vyprávět, co všechno v tento den zažily.

Karolína Kotnourová, učitelka Berušek