Cirkus v mš

Den před Karnevalem, v pátek 13. března 2015, přijel naši mateřskou školu naladit „malý cirkus“. Celý cirkus nám protagonisté přivézt nemohli, ale i tak představili nemalé umění. Hlavní průvodce pan Zdeněk - žonglér nám ukázal mnoho zajímavých, ale také nebezpečných „kousků“. Uměl žonglovat se vším možným. Kruhy, palice, balony,…na co si vzpomenete. A což teprve držet v ústech velký těžký meč a na jeho špici balancovat s ostrou dýkou naloženou patrem sklenic!

Po tomto dech beroucím představení, kdy děti ani nedutaly, nás všechny uklidnilo představení dvou malých cvičených pejsků Flíčka a Honzíčka. Ti už natěšeně a netrpělivě pobafávali, kdy se na ně dostane řada. Předvedli nám své umění v plné parádě. Proskakovali kruhy, procházeli mezi kroky Zdeňka a na závěr balancovali na velkém míči. To byla ale paráda!

Čtyři stateční kluci z Motýlků dokonce vystupovali! Kryštof s Kubíkem se na chvíli stali pomocníky a Honzík s Péťou si zahráli v legrační scénce.

Na závěr nás všechny potěšila malá opička Žofinka. Všechny statečné děti si ji mohly pohladit. Pan Zdeněk nám prozradil, že se o ni starají od miminka, a že je to moc šikovná opička. Když jede na vystoupení, jako třeba k nám, dostane šatičky a spolu se všemi posnídá u jídelního stolu, na svojí židličce. A pozor! Neuctíte ji jen tak něčím! Nejraději má rohlík s máslem, marmeládou nebo nuttelou. K tomu samozřejmě džusík! J

Někdy příště se zase těšíme.

Fotky naleznete zde.

Martina Větrová,DiS.