Den matek v 1.třídě ZŠ

O tom, že čtvrtek 18. května 2017 bude v první třídě patřit maminkám, jsme se dozvěděli z krásné pozvánky od našich prvňáčků. Maminky, babičky, tetičky i tatínkové se sešli v 16 hodin v 1. třídě. Zde nás uvítala paní učitelka Jana Hejkrlíková s drobným pohoštěním a nabídkou kávy a dalších nápojů. Paní učitelka s žáčky nachystala dlouhý a pestrý program, kde nechyběly básničky, písničky a taneček. Na závěr nám děti zahrály divadlo O zatoulaném koťátku, ke kterému si samy vyrobily masky zvířátek. Tak se nám na scéně objevila nejen holčička s koťátkem, ale i oslík, skupina žabiček, veverek a sova. Celý odpolední program provázela přátelská a pohodová atmosféra a v nejednom oku se zaleskla i slzička. Jak by taky ne, když se děti tak pilně připravily, aby potěšily své nejbližší. Maminky obdržely od dětí vlastnoručně vyrobená přáníčka a kytičku. Velké díky patří paní učitelce, která vše zorganizovala, s dětmi nacvičila, a my jsme tak mohli strávit příjemné odpoledne.

Za maminky Šárka Nováková

Ve čtvrtek 18. 5. 2017 proběhla v 1. třídě besídka ke Dni matek. Děti spolu s paní učitelkou měly připravené bohaté občerstvení, kávu, čaj,… Když jsme se všichni pohodlně usadili, přišlo na řadu samotné vystoupení. Děti nám zarecitovaly básničky, zaznělo pár písniček a dokonce jsme se dočkali i ptačího tanečku. Děti vše zvládly na jedničku s hvězdičkou. Po malé přestávce se prvňáčkové proměnili v žabky, veverky, koťátko, sovu, oslíka, holčičku a vypravěče a zahráli nám krásnou pohádku O zatoulaném koťátku. Myslím, že si to všichni rodiče i děti krásně užili. Domů si každá maminka odnesla přáníčko a kytičku. Bylo to příjemně strávené odpoledne, za které patří paní učitelce i dětem velké poděkování.

Za maminky Petra Mikulová

Fotografie zde