Dětský den v MŠ

Den dětí je den, který opravdu patří jen a jen dětem a jinak tomu nebylo ani u nás ve školce. Ve středu 1. 6. 2016 byla pro děti připravena dobrodružná cesta značená barevnými fáborky, kolem rybníků, lesem až na lesní paseku. Děti cestou pozorovaly přírodu, květiny a zvládaly nerovný terén přírodou a hledaly cestu podle fáborků. Když jsme přišli na lesní paseku, čekaly na děti již stanoviště s řadou úkolů a soutěží vedených učitelkami.

Děti házely míčky na cíl, skládaly obrázky, chytaly míčky, skládaly puzzle, házely kroužky na tyč a plnily další úkoly. Za každý splněný úkol děti dostaly obrázek do připravené medaile zavěšené na krku.  Starší děti pomáhaly mladším a nakonec se všem podařilo splnit mnoho zadaných úkolů. Na závěr na všechny  čekala zasloužená odměna. Kdo splnil úkoly, šel si na kraj lesa pro odměnu od lesního skřítka. Odměnou pro děti bylo lízátko a nafukovací míč. Také byla pro každého připravena sladká odměna, pitíčko a sušenka. Počasí nám přálo a tak

si děti dopoledne pořádně užily. Proběhly se, zasoutěžily si, zkrátka všichni jsme  strávili pěkné dopoledne. Velký dík patří všem, kteří se na uspořádání dětského dne podíleli.

Za kolektiv MŠ Alena Prícká