Divadlo Jójo - Aprílová pohádka

APRÍLOVÁ POHÁDKA v podání divadla JOJO – čtvrtek 21.4.2016

Ti z vás, kteří tuší nějakou aprílovinu  vyplývající z názvu pohádky „Aprílová“ v podání našeho oblíbeného divadla JOJO, se nepletou.

A to hned úvod začal aprílově. Čarodějka Čárybrčka přiletěla místo na koštěti na deštníku, který si mimochodem objednala z nějakého čárykatalogu. Pozdravit ji přišel vodník Bonifácek a k tomu setkání se už už žene mráček Apríláček. Hromy, blesky…a …prší!!!

Aprílový deštík přivolal lesní skřítky, kteří na pařezu pěkně skotačili a zpívali. Z toho potom dostali veeeelikánský hlad. A že neměli, do čeho by kousli, uloupili čarodějnici její kouzelnou hůlku, že si něco vyčarují. Jenže tu hned v úvodu zlomili, a jak asi může čarovná hůlka fungovat, když je zlomená? No řekněte. Taky že jo. Místo jídla se pořád proměňovali v různá zvířátka a nakonec si vyčarovali jenom zmrzlinu. Dováděli dál a dál. Kuřátka místo pípání štěkala, štěňátka mňaukala a tak to bylo se všemi zvířátky. A nakonec začarovali i samotnou čarodějnici Čárybrčku v trojhlavou saň. A to už teda vodníku Bonifácovi došla trpělivost. Pěkně se na skřítky rozzlobil, co mu to tady dělají kolem rybníka za neplechu. I rybičky z toho byly pěkně zmatené.

Bonifác si nevěděl rady, a tak požádal o pomoc naše děti. Společně s Bonifácem odříkali kouzelné zaříkávadlo, které naštěstí zabralo a čarodějka se zase vrátila do své podoby. A tu se najednou nad naší školkou přehnala veliká bouře. No jo, aprílové počasí.

Čarodějka našla svoji zlomenou hůlku a pěkně se na skřítky hněvala.  Co teď, děti?

Ale vodník Bonifác opět přispěchal na pomoc. Ještě že ho tu dnes máme. JPoradil skřítkům, ať se čarodějce pěkně omluví, vyrobí jí dárek, a protože měl u sebe kouzelný „vratič“ a děti také hodně pomohly, tak hůlku společně spravili.

A protože bylo napácháno díky skřítkům hodně aprílové neplechy, Čárybrčka hůlku vyzkoušela a všechno pokažené napravila.

Divadlo JOJO přivezlo netradiční pohádku, ovšem neméně povedenou a vtipnou. Tak jak to obě protagonistky tohoto divadla umí. Děti skvěle zabavily, několikrát je vtáhly do děje, a tak děti pohádku bedlivě sledovaly od začátku až do konce.

Divadlu děkujeme a zase se těšíme na další pohádkovou návštěvu.

Martina Větrová, DiS., učitelka MŠ