Divadlo JÓJO - "O sněhovém nadělení"

Divadlo JÓJO „ O sněhovém nadělení“

Ve čtvrtek 23..11.2017 nás v naší školce opět navštívilo divadlo JÓJO, tentokrát se zimní pohádkou s názvem „O sněhovém nadělení".

Pohádka byla o přátelství, pohodě a taky o tom, kde se hledá sněhová peřinka pro zvířátka. V pohádce se nám představil medvídek, který nemohl usnout zimním spánkem, a proto se vydal do lesa hledat kamaráda ježečka. Ježek mu nabídl, že si s ním může lehnout do jeho postýlky, a že společně určitě usnou. Ale neusnuli. Byla jim pořád zima, protože neměli tu správnou peřinu ze sněhu. Rozhodli se proto, že se vydají za sněhem na nejvyšší horu Sněžku, kde sníh už určitě je.  V horách potkali sněhové ovečky, kterým ježeček svými bodlinkami učesal kožíšky a odměnu od nich dostali sníh. Medvěd a ježek si pak spolu s dětmi zaházeli sněhovými koulemi a vyzkoušeli, co je to ozvěna v horách.  Oba pak byli ze všeho tak unavení, že když se vrátili domů, spokojeně se zachumlali do svých pelíšků a spali a spali až do jara.

Děti se dozvěděly, co dělají zvířátka v zimě, jak se správně obléci, když mrzne, až praští, vydaly se na vrcholek hory Sněžky a užily si sněhové radování. Pohádka byla plná pěkných písniček a ponaučení.

Dětem se pohádka velmi líbila a na závěr dostaly sladkou odměnu.

Alena Prícká

učitelka Motýlků