Divadlo Jójo - Popletená pohádka

V pátek 28. 4. 2017 za dětmi do školky opět přijelo divadlo JÓJO se svojí další pohádkou.

Tentokrát to byla jarní pohádka o tom, jak to dopadne, když si zvířátka chtějí zahrát pohádku pod názvem „ Popletená pohádka“.

Hlavními hrdiny pohádky byli koza a pes, kteří si chtěli stejně jako děti zahrát divadlo. Hledali proto starý kufr. Ale co to? Najednou se tu objevil krtek, který našel pod zemí vajíčko a dal ho koze. Koze začala hledat vajíčku jeho maminku. Ptala se oveček, prasátka, čápa u rybníka, kačenek i slepice. Nikomu však vajíčko nepatřilo. Koza a pejsek se tedy rozhodli, že si vajíčko nechají a něco hezkého se jim z něho vyklube. Najednou, kde se vzal, tu se vzal, objevil se v pohádce zlý Černokněžník Kazisvět, který se chce zmocnit vajíčka a díky němu ovládnou na 1000 let svět pohádek. Chce je všechny je pokazit, aby měly smutný konec. To, ale zvířátka nedovolí. Volají SOS. Zvířátka začnou hrát dětem známé pohádky a děti jim pomáhají vždy pohádku dokončit, aby měla šťastný konec. Díky těmto pohádkám s veselým koncem a pomocí dětí se podaří zlého Černokněžníka zahnat. A, co se nakonec zvířátkům vyklubalo z vajíčka. No přece hodný a hezký dráček Dobráček.

Popletená pohádka, kterou děti pomohly zvířátkům napravit, všechny moc zaujala. Budeme se zase těšit na další pohádku.

Alena Prícká, učitelka MŠ