DIVADLO JOJO v MŠ - 12.4.2018

Ve čtvrtek 12.4.2018  za dětmi do školky opět přijelo divadlo JÓJO se svojí další pohádkou. Tentokrát to byla jarní pohádka pod názvem „Pohádka z rozkvetlé louky“. Pohádka nás zavedla na Medovou stráň, na které se konal velký jarní závod broučků a jiných zvířátek, která žijí v trávě na louce. Svět broučků je ale mikrosvět, a proto si děti musely vzít kouzelné kukátko a rázem se všechno zvětšilo. Děti uviděly celou šnečí rodinku i malého šnečka Škytálka. Jednoho dne šnečí rodinka dostala pozvánku na velkou jarní slavnost na Medové stráni, která měla být zakončena velkým závodem broučků a jiných zvířátek z louky.  Přihlásili se broučci, motýli, pavoučci, světlušky, stonožka a mezi nimi také šneček Škytálek. Všichni doufali, že vyhrají.  Škytálek byl moc smutný, že neumí létat jako motýli nebo včelky, a že je strašně pomalý. Moc ho to trápilo. Závod tedy začal. Ne všichni však závodili podle pravidel. Stonožka chtěla vyhrát, ale podváděla. To se jí, ale nevyplatilo a uvízla ve skluzavce z listí. Když to uviděl Škytálek, nechal závodu a šel jí pomoci. A jak to všechno dopadlo? Všichni nakonec dostali medaile, protože není důležité být první, ale zúčastnit se závodu a také pomoci kamarádovi. Stonožka poznala, že podvádět se nevyplácí, ostatním se omluvila a Škytálek poznal, že nevadí, že je pomalý.

Každý jsme zkrátka jiný a každý umíme něco jiného. Pohádka byla pro děti poučením i zábavou, provázená písničkami, dramatizací, do které se mohly samy zapojit a také si trochu i zacvičit. Budeme se zase těšit na další pohádku.

paní učitelka MŠ Alena Prícká

Fotografie naleznete zde.