Divadlo JÓJO v MŠ 21. května 2015

21. května k nám do školky zavítalo známé a oblíbené divadlo JoJo.

Tentokrát přijelo s pohádkou „Sarka a Farka – Dobrodružná pohádka ze safari.“

Sarka s Farkou se oblékly do turistického a vyrazily. Čím? No autem přece, tím se na safari dojede nejlépe.

Jako první potkaly slony. Celou sloní rodinku! Pozdravily, prohlédly a šly dál. Za chvíli narazily na ptáky Marabu. A ty přeci všichni z pohádky známe! I tu známou písničku! A tak se rozhodly, že si na ptáky marabu zahrají. A vtáhly do hry i děti. Všichni jsme si zazpívali známou písničku: „Marabu a marabu, hrají si s námi na babu.“ Legrace začala.

Krtek a želva si chtěli půjčit od želvy krunýř…. no copak to jde? A na co ho potřebují? Tahaly želvu za hlavu tak dlouho, až se jim to podařilo. A víte co? Začali na krunýři jezdit jako na skatu! A že to byla švanda, přidala se postupně všechna zvířátka.

Zvědavý plameňák už to nevydržel a přišel se podívat cože  se to děje. A při té příležitosti všechna zvířátka pozval na narozeninovou oslavu.  No jo, ale na oslavu se nechodí jen tak s prázdnou!

Zvířátka se rozhodla uspořádat narozeninovou párty jak se patří. Vyzdobila okolí krásnými kytičkami, připravila si písničku, kterou plameňákovi potom zazpívala. Teď ještě kouzelník, co umí kouzlit s barvičkami a nakonec narozeninový dárek! Krabička! jůůů, co je v ní schováno?  …menší krabička a v ní zase menší krabička a zase a zase a zase aaaa nakonec vyskočila kytička! Jéééé, to se všichni ale lekli, a potom se mooc smáli.

Nakonec všechny napadlo skákat přes švihadlo. Protože žádné neměli, tak poprosili hada Elvíru a tak ochotně sloužila na skákání.  A mohly si zaskákat i všechny děti!

Unavené Sarka s Farkou dostaly hlad, tak se nasvačily. Trochu je při tom honil pták Marabu, ale nakonec jim nic nesebral a posilněné turistky se ještě vydaly do australského pavilonu, kde už čekal medvídek koala s celou rodinkou. Nilský krokodýl jim zazpíval pěknou písničku, surikaty prohlédly okolí a potom už Sarka s Farkou vyrazily autem zpátky domů.

Za ten náročný výlet se Sarka s Farkou odměnily bonbonky. A nezapomněly ani na děti!

Děkujeme za hezkou zvířecí pohádku. Našich němých kamarádů není nikdy dost!

Maritna Větrová, DiS.

učitelka Sluníček