Divadlo malé BO 2. 3. 2015

I když už nám jaro klepe na dveře, paní Zima se nechce vzdát a s ní ani nemoci a s nimi spojené návštěvy pana doktora či paní doktorky.

A právě o tom, jak to v takové lékařské ordinaci vypadá, nám přijelo povyprávět a názorně ukázat divadlo Bo s programem „Zdravověda se Šárkou“.

Pojízdná divadelní ordinace k nám do mateřské školy zavítala v pondělí 2. 3.2015. Jelikož přijela jen paní doktorka bez sestřičky a bez pacientů, musely pomoci děti. A že byly statečné! Hlavní úlohu, sestřičku a nejdůležitější pomocnici paní doktorky si zahrála Martička Sodomková. Dostala krásný sestřičkovský kostým a dokonce svůj stetoskop. Pomáhala paní doktorce, vpouštěla pacienty do ordinace a zapisovala, co paní doktorka potřebovala.

Divadlo nám předvedlo několik scének tak, aby děti co nejvíce zbavilo strachu z návštěvy této „strašidelné“ místnosti plné bílých plášťů. Nejprve se v ordinaci ošetřovalo rozbité klučičí koleno, potom následovala preventivní prohlídka včetně měření tlaku a nakonec včelí žihadlo. A to je moc nebezpečné! Píchlo totiž chlapečka do jazyka!

Děti si mohly prohlédnout všechny lékařské nástroje a přístroje a přesvědčit se, že návštěva lékaře není vůbec strašidelná a že se jí už nemusí vůbec bát! A co taková injekce? Vždyť tak je oproti nám tááák malinká! Takový prcek! Takže když půjdeme k paní doktorce, tak zahlásíme „my se prcka nebojíme“ a už nám neukápne ani slzička!

Fotky naleznete zde.

Martina Větrová, DiS.