Dýňový den v 1. třídě

Dva měsíce školy uplynuly jako voda a z prvňáčků se začínají stávat opravdoví školáčci. V pátek 21. října probíhalo vyučování v 1. třídě trošičku jinak než obvykle. Na tento den jsme si naplánovali první projektový – dýňový – den. V každé hodině čekal na prvňáčky nějaký dýňový úkol. A proč zrovna dýňový? Protože v 1. třídě se učíme o podzimu a dýně bezpochyby k podzimu patří.

Nejprve jsme se podle čísel na dýních rozdělili do skupinek, četli jsme písmenka na dýních a skládali je do slov. V prvouce jsme si pak povídali, co všechno o dýni víme. Nechyběla ani pohádka o dýni, při které jsme si pohověli na polštářcích. Na závěr dne jsme dýni namalovali, vystřihli, nalepili a dozdobili. Jen se podívejte, jak se nám ty dýněčky povedly. Za tento den plný mohutného snažení si prvňáčkové zaslouží velkou pochvalu.

Mgr. Jana Hejkrlíková, třídní učitelka 1. třídy