Exkurze do Ekocentra v Oucmanicích 2.-5.třída

8. dubna se druhá až pátá třída zúčastnila exkurze do Ekocentra Paleta v Oucmanicích.

Druháci a třeťáci si vyzkoušeli výrobu housek a pečení v replice historické venkovní pece. Na svých vlastnoručně vyrobených houstičkách si pak velmi pochutnali.  Poté si děti zahrály na včelky medonosné  - na matku, dělnice a trubce     a také se dozvěděly mnoho zajímavého přínosu včel pro přírodu i pro člověka. Mohly si vyrobit i voňavé svíčky z včelího vosku. Program byl pro ně poučný, ale zároveň velmi hravý a zábavný.

Čtvrtá a pátá třída si ve skupinkách zopakovala koloběh vody v přírodě                  a objevila, že člověk při využívání vody tvoří další formu koloběhu. Všechny zaujala praktická stavba vodovodu. Neunikla nám ani kapka vody. Žáci se zamysleli nad tím, na co všechno vodu potřebujeme, odkud ji z přírody bereme a kam a v jakém stavu ji do přírody zase vracíme.  Prohlédli jsme si také místní kořenovou čistírnu odpadních vod.  Po přestávce následoval program zaměřený na hospodářská zvířata a jejich užitečnost pro nás. Žáci pomáhali vyrobit domácí tvarohový sýr a "stloukli" si vlastní máslo. Následovala ochutnávka, která všechny nadchla.

P. uč. H. Hrdinová a O. Skalická

swiss replica watches