Halloweenský rej u Motýlků

V pátek 31. října 2014 jsme v naší třídě Motýlků oslavili svátek strašidel - HALLOWEEN. Tento zvyk pochází z časů výbojných kmenů Keltů, kteří se v poslední říjnový den loučili s létem a vítali zimu. Tancem u ohně vzdávali úctu svým předkům a světlem jim svítili na nebeské cestě. Postupně se tento svátek přenesl do USA, Británie, Nového Zélandu, ale i do Evropy, kde získal nynější podobu nám dobře známých hrůzostrašných masek, dýní a různých laskominek.

Na Halloween se naši Motýlci usilovně a pečlivě připravovali již od poloviny měsíce října. Vzájemnou spoluprácí školky a rodičů se nám podařilo zajistit tolik potřebné dýně, které jsme společnými silami proměnili v různá hrůzu nahánějící strašidýlka. Nejvíce legrace jsme si ale užili při tvorbě našich duchů. Jen si nemyslete, není to vůbec jednoduché vydržet, když Vám paní učitelka nanáší štětcem na chodidlo bílou barvu. Za statečnost nám všem poté paní učitelky umyly naše bílé nožičky. Dalším výrobkem byly netopýři, kteří nám i nadále poletují nad hlavičkami ve třídě. V neposlední řadě přišla na řadu i naše okna, která jsme zkrášlili vystřihovánkami.

Jelikož jsme tuto oslavu pojali ve velkém stylu, rozhodli jsme se, že využijeme toho, že jsme si všichni obstarali masky a půjdeme navštívit naše mladší kamarády do třídy Berušek a Sluníček. Našim mladším kamarádům jsme zarecitovali básničku o příšerkách, zazpívali písničku o obludě a zatancovali jsme v doprovodu písničky Strašidelný rej.

Po ukončení halloweenské besídky jsme se opět vrátili do třídy Motýlků, kde pokračoval náš nabitý program. Paní učitelky nejdříve vyhodnotily naši podzimní soutěž „O nej podzimní výrobek“, za kterou jsme všichni obdrželi pochvalné listy a dostali laskominu. Pak už ve velkém probíhaly soutěže jako například hod kouzelným prstenem na čarodějnický klobouk, omotávání mumie na čas, ale vyzkoušeli jsme si i tradiční halloweenskou soutěž v lovení jablíček ústy z vody. Nakonec jsme si všichni za odvahu mohli vybrat z kouzelné dýně překvapení. V závěru dopoledne proběhla i tolik očekávaná diskotéka.

Myslíme si, že se nám tento den velice vydařil, všichni jsme si ho užili a odnesli si spoustu zážitků, ale zároveň i nových poznatků o této tradici.

Velké poděkování nakonec patří Všem rodičům, kteří nám darovali dýně, za to, že byli dětem nápomocni při tvorbě výrobku do podzimní soutěže, ale i za to, že svým ratolestem obstarali nádherné kostýmy. Fotky naleznete zde.

Za děti z Motýlků napsala Iveta Slaninková a Pavla Archer