Indiánská slavnost 19. 11. 2014

Indiánská slavnost

19. listopadu se na zahradě školy ozýval zvuk bubnu a indiánská píseň Mitakuye oyasin. Žáci první třídy v převleku za indiány z kmene „Prvního slunečního paprsku“ očekávali již dlouho vytoužené předávání tajemné knihy Slabikáře. Předat ji jim přišli žáci z páté třídy. Rituál proběhl kolem nově postaveného týpí. Náčelnice – paní učitelka přečetla slavnostní slib a jedna dívka z páté třídy přidala krátký indiánský příběh. Pak znovu znělo bubnování a  děti mohly po dvojicích vstupovat do týpí, kde bylo četbou slabik prověřováno, zda si Slabikář zaslouží. Nejprve vstoupila Gina – Ohnivé slunce, následovala ji Jolanka – Moudrá sova, Adámci – Ohnivý vlk a Rychlý kůň. Přidaly se i Adélky – Hbitá myška a Rychlá veverka. Ve čtení slabik uspěl i Honzík – Chytrý vlk, Dominik – Silný medvěd a Adámek – Zářivá hvězda. Rituál ukončil Zdeněček – Ohnivý kůň. Do školy se děti vrátily opět za zpěvu indiánské písně jednoty a prvňáčci se velmi těšili na čtení. Věříme, že nadšení číst malým indiánům vydrží. Fotky naleznete zde.