Kroužek malých zdravotníků

Zdravotnický kroužek pracuje po celý školní rok, věnujeme se první pomoci zvládnutelné pro děti prvního stupně. Máme 7 členů – 6 dětí místní školy a starší děvče, které pomáhá při simulování situací . Děti se formou hry učí ošetřit různá zranění, zatelefonovat si pro pomoc, komunikovat se zraněným. Učí se šetrnosti při ošetřování, soucitu se zraněným a hlavně se nebát pomáhat. Jako vyvrcholení naší činnosti pro letošní rok vidím účast na Hlídkách Mladých Zdravotníků. Soutěž pořádá oblastní skupina ČČK a je okrskového formátu. Děti budou soutěžit v kategorii první až pátá třída. S naší drobotinou se nejspíše jedná především o účast a zkušenost. Děti se podívají jak to na takové soutěži funguje a zažijí jedno nevšední dopoledne.

17.4. - 18.4. 15 jsme měli víkendový pobyt na červeném kříži v Ústí nad Orlicí . S odvozen a přívozem nám velmi ochotně pomohla místní hasičská skupina. Díky za ochotu patří panu Žáčkovi. Děti se obě cesty vezly hasičským autem. Sami jsme si uvařili , sami myli nádobí, sami si připravovali spaní. Večer si pustili dětský film . Sobotní dopoledne bylo určeno pro návštěvu Hasičského záchranného sboru v ÚO. Myslím , že si děti odnášely pěkné zážitky z výškové plošiny, kdy byly 30 metrů nad zemí, zažily výjezd a měly neskutečně mnoho otázek na které bylo trpělivě odpovídáno. V hasičárně se všem líbilo. Odpoledne děti trochu zkoušely první pomoc, pobyly na venkovních cvičítkách pro seniory.

Vyvrcholením naší činnosti pro letošní rok je účast na soutěži Hlídek Mladých Zdravotníků v Ústí nad Orlicí.

J. Sýkorová

Fotografie naleznete zde.