Logohrátky se slovíčky pro kluky a pro holčičky

Kdy: každý lichý týden v úterý

Čas: od 14. 00 – 15. 00 hod.

Kde:ve třídě Berušek

Vážení rodiče,

nabízíme vám pro vaše děti nový kroužek logopedické prevence, který je zaměřen na procvičování správné výslovnosti a rozvoj jazykových dovedností s cílem zlepšit schopnost vyjadřování dětí.

Nejedná se o logopedickou péči (vyvozování hlásek), ale pouze o prevenci.

Logopedická prevence nenahrazuje, ale pouze doplňuje práci kvalifikovaného logopeda.

V malé skupince dětí budeme hravou formou s dětmi dělat dechová, fonační a artikulační cvičení (budeme cvičit správné dýchání

a  mluvidla - jazyk, obličejové svalstvo). Dechová cvičení napomáhají k plynulosti řeči a správné práci s dechem.

V logopedickém kroužkuse děti hravou formou budou učit pracovat s dechem, rozvíjet hrubou i jemnou motoriku, smyslové vnímání, fonematický sluch, zdokonalí si obratnost mluvidel (= cvičení jazyka, rtů, dolní čelisti, měkkého patra), rozšíří si slovní zásobu, procvičí rytmizaci, melodická cvičení a říkadla, procvičí správnou výslovnost hlásek.

Děti budou pomocí říkadel, básniček, slovních říček, písniček a nejrůznějších logopedických cvičení vedeny ke správné výslovnosti hlásek a rozvoji slovní zásoby.

Logopedický kroužekje určen pro děti s vadami řeči od 4 let.

Kroužek povedou:   paní uč. Dana Frebortová - logopedická asistentka

paní uč. Alena Prícká - logopedická asistentka