Lyžařský výcvik MŠ

Lyžařský výcvik mš 23.1.-27.1.2017

Letošní chřipkové období mi malinko pokazilo plán z minulého roku, kdy jsem si přála, aby nás jelo více. Přihlášeno bylo 7 dětí, ale bohužel 2 malé lyžaře skolila nemoc, tak jsme se nakonec zúčastnili v počtu 5 dětí. Ovšem i tak jsme si to užili!  A jak tak s paní učitelkou Kájou koukáme, jsme samé holky! To bude tedy dámská jízda.  A byla! J

Program celého „lyžáku“ byl téměř totožný s tím loňským, osvědčeným. Opět nás čekal první náročný den, kdy se všechny děti musely sžít s tím, že začínají být lyžaři.  Po cestě do dlouhého čenkovického kopce jsme si dopůjčovaly lyžařské přilby a plně vybaveny dorazily do lyžařské školy. Tam začala prvotní malá tlačenice, kdo bude dříve obut a plně nachystán stoupnout na lyže. Zadařilo se, všechny děti zacvakly své přezkáče do lyží a výuka mohla začít. Tradičně probíhala v dopoledním a odpoledním cyklu s dostatečnou přestávkou na oběd a odpočinek. Nikdy nechyběl čas na malou rozcvičku a hru pro zahřátí a motivaci.

Druhý den byl neméně náročný. Najednou všem došlo, že takové prožité netradiční pondělí, nás všechny čeká ještě 4x! JUkáplo i pár slziček, ale ty jsme společně zahnaly teplým čajíkem, malou svačinkou či bonbonkem, který nechyběl snad v žádné kapse paní učitelky. Všechny krize jsme zažehnaly a úterní odpoledne již patřilo úsměvům na tváři a nožičky pomalu začínaly poslouchat a lyže ovládat.

Středa již proběhla v naprostém poklidu a malé lyžařky se postupně stěhovaly na větší sjezdovku, kde se jim úspěšně dařilo své nabyté znalosti ihned zúročit. Tedy pardon, dostěhovávaly! Některé holky už brázdily větší sjezdovku v úterý!

Další dny probíhaly již téměř profesionálně a „naše lyžařky“ jen zdokonalovaly to, co se naučily.

Pátečním vyvrcholením byl celý týden očekávaný karneval, kde děvčátka své nové sportovní umění předvedla v celé „maskované“ kráse rodičům a příbuzným, kteří se přijeli podívat a nové malé lyžařsky podpořit v karnevalovém sjezdu. A že všichni koukali! A někteří opravdu s úžasem, co jejich dcera dokázala! A to tedy dokázala! Všechny holky byly moc šikovné a já jim společně s paní učitelkou Kájou dodatečně gratuluji a přeji, aby své nové sportovní znalosti mohly další sezony jen prohlubovat. Někteří rodiče se určitě rádi přidají.

Martina Větrová, DiS.