McDonal´ds Cup

V úterý 3. května se družstvo chlapců naší školy zúčastnilo okrskového kola McDonal´ds Cupu v kopané, který se konal na fotbalovém stadionu v Jablonném nad Orlicí. Vedle našeho družstva se turnaje zúčastnily také výběry základních škol z Jablonného nad Orlicí, Králík a Výprachtic.  Hrálo se na polovině fotbalového hřiště, systémem sedm hráčů + brankář, dvakrát 25 minut. Naše družstvo ve složení Dominik Kuběnka, Patrik Kubát, Vojtěch Langšádl, Martin Krobot, Šimon Halbrštát, Daniel Říha, Jakub Minář , Vojtěch Pavlov, Jakub Teijkl, Vladimír Langšádl a Václav Janda (kapitán a nejlepší střelec) obsadilo po výborném výkonu nakonec pěkné 2. místo, když Jablonné na d Orlicí porazili 5:0, Výprachtice 6:0 a v teprve v bitvě o první postupové místo prohráli přes řadu šancí v herně vyrovnaném zápase s Králikami 6:1.

S výkonem i přístupem našich hráčů jsem byl velmi spokojen a je jen škoda, že se nám nepodařilo vítězné tažení turnajem dotáhnout až do úspěšného konce – postupu do okresního finále McDonal´ds Cup.

Pavel Dvořáček

Fotografie zde.