Medvěd Bručoun u Berušek

„Medvěde, Bručoune, proč pláčeš?“ ptají se děti. „Protože jsem zvířátkům rozbil domeček v lese a teď se mnou nechce nikdo kamarádit. Co mám, děti, dělat, aby mi zvířátka odpustila?“ Děti přemýšlí a přemýšlí. „Medvěde, co kdyby ses jim omluvil za to, že jsi rozbil domeček?“ Medvěd odpoví: „To je dobrý nápad. Já to zkusím a pak vám přijdu říct, jestli to pomohlo.“ Medvěd odešel.

Druhý den medvěd přišel a poděkoval dětem za dobrou radu. Popřál jim hodně sněhu a krásné Vánoce a vrátil se zpět do lesa, kde na něj čekali kamarádi, ale hlavně teplá peřinka, protože všichni dobře víme, že řada zvířátek v zimě spí.

Naše malé berušky už to vědí též a ne jen to. Děti se dozvěděly, která zvířátka žijí v lese, a když jdeme k nim na návštěvu, nesmíme křičet. Dále vědí, že je potřeba zvířátkům připravit dobrůtky do krmelce, aby neměla přes zimu hlad. Jelikož nám zbylo mnoho kaštanů, tak jsme se všichni vydali ke krmelci.

Děti mají rády pohádky, ale nemusí je jen poslouchat při čtení z knih nebo se na ně dívat v televizi. My jsme si pohádku „Boudo, budko“ i zahráli. Děti byly nadšené, když měly na hlavičce čepičku žabky, myšky, zajíčka, vlka či zlého medvěda a mohly hrát.

Byl to krásný týden plný výrobků, vědomostí a dobrých skutků.

Dana Frebortová, učitelka Berušek

fotogalerie zde