Měsíc říjen u Motýlků

Měsíc říjen byl u Motýlků ve znamení podzimu. Už jste si všimli, kolik barev má podzim? Ve školce jsme panu „Podzimu“ pomohli míchat barvy, skládat barevné rozstříhané listy, třídit listy, zazpívali jsme si písničky o podzimu a naučili jsme se podzimní básničky. Podzim v sobě zkrátka skrývá spoustu námětů pro práci a hry s dětmi.

Na vycházkách se děti učily poznávat stromy a keře, sbírali jsme listy, přírodniny, pozorovali jsme přírodu a podzimní počasí.

Děti si vyráběly panáčky z brambor, dýňová světýlka, zvířátka z kaštanů, žaludů, šípků, strašidýlka z listů a ořechů. Moc děkujeme rodičům, kteří nám poskytli nejrůznější materiál a zapojili se do „podzimního domácího tvoření“ se svými dětmi a podíleli se tak svými výrobky na podzimní výzdobě naší třídy a šatny.

Deštivé počasí v říjnu není nic neobvyklého, ale nám to nevadilo. Pekli jsme bramborové placky, hráli různé hry, cvičili, zpívali a tvořili. Děti si vyzkoušely také dramatizaci pohádky  „O veliké řepě“. Zkrátka zase jsme si to ve školce společně užili.

Paní učitelky Alena a Martina