MŠ - Pohádka "Bílé přání"

V pondělí 26.11. 2018 k nám přijelo divadlo JÓJÓ se svou zimní pohádkou "Bílé přání".

Na pohádku se k dětem z mladšího oddělení Berušek, přidali i předškoláci ze Sluníček a prvňáčci ze školy.

Babka Mrazivka a její skřítci Mrazíci při ukládání k zimnímu spánku zjistili, že stále chybí sníh. Mrazivka nelenila a zavolala sv. Martinovi, od kterého zjistila, že se mu ztratil jeho bílý kůň, ovečky a andělíček s přáníčky pro Ježíška. Sedla tedy na koště a vyrazila za svou přítelkyní, bábou Fujavicí se zeptat, zda o koníkovi něco neví. Babka Fujavice s dětmi ukládala k zimnímu spánku ostatní zvířátka, která mají v zimě odpočívat. Děti se aktivně zapojily, hádaly, o jaké zvířátko se jedná a velice pěkně je pak předvedly i bábě Mrazivce (děti si zabručely jako medvědi, ukázaly zoubky jako houboví červíci,...) . Báby obletěly na koštěti svět a s dětmi, které zvládly i základní anglická slovíčka, sháněly ztracená zvířátka i s andílkem. Našly však pouze zeleného dalmatina. Ten je navedl k pařezu, kde bydleli kouzelní zelení skřítkové Lumpajzníci, kteří zimu neradi. Schovali proto Martinova koně, ovečky i andílka do sklepení! Děti skřítky přesvědčily, že zima může být zábavná - může se lyžovat, sáňkovat a nebo jen koulovat a stavět sněhuláka. Poradily skřítkům, že když se teple obléknou, užijou si zimu i oni! Skřítkové se nechali od dětí přesvědčit a vypustili jak Martinova koníka, který hned zasněžil celou krajinu, tak andílka, aby mohl donést Ježíškovi všechny dopisy. Nakonec se objevilo i ztracených pět oveček. Báby Mrazivka a Fujavice přičarovaly veliký pytel plný sněhových koulí a děti tak mohly spustit pořádnou koulovačku! Moc si to užily a doufají, že tato pohádka přinese i ten pravý sníh!

Lucie Dušková

třída Berušky