MŠ - Strašidýlkové rejdění

Konec říjnového měsíce byl v naší školce ve znamení strašidel a dýní. Školku jsme si  vyzdobili, došlo i na dlabání dýně, do které jsme si dali svíčku
a při jejím plamínku jsme vzpomínali na blízké, kteří už nejsou mezi námi. Nejvíce se však děti těšili na čtvrtek 1.11. 2018, kdy jsme si uspořádali „strašidelné dopoledne.“ Naše třída se již od rána začala plnit duchy, čarodějnicemi, dýněmi, kostlivci a jinými strašidelnými postavičkami. S dětmi jsme vařili kouzelný bublající lektvar, navštívili jsme i pohádku Hrnečku, vař, kdy jsme marně přemýšleli a hledali kouzelné slovíčko, které domluví hrnečku, aby přestal vařit kaši. Tančili jsme, čarovali s písničkou a učili se různá zaklínadla.

Nakonec nám všem pořádně vyhládlo. Po výborném obědě už děti spěchaly do svých postýlek a čekaly na pohádku. Odpoledne na děti a jejich rodiče ještě čekalo vyrábění podzimní lucerničky. Všichni byli moc šikovní. Celý strašidelný den jsme nakonec společně zakončili „Světýlkovou cestičkou“. Tímto bych chtěla poděkovat všem rodičům za pomoc, krásné kostýmy
a příjemně strávené odpoledne při společném tvoření.

Blanka Matějková

učitelka ze třídy Berušek

Fotogalerii Berušek naleznete zde:

Fotogalerii Sluníček naleznete zde: