Muzikoterapeutická indiánská pohádka

Ve čtvrtek 22. 9. 2016 k nám do školky přijela paní Mgr. Lenka Hradecká a přivezla svůj „Indiánský příběh aneb vyprávění šamanského bubnu a netradičních hudebních nástrojů“. Za zvuků indiánských bubnů se děti ve své fantazii přenesly do indiánské vesnice, kde se seznámily nejen s Indiány samotnými, ale také s jejich zvyky, tradicemi, zvířaty apod. Za tichého zvonivého zvuku kouzelné zvonkohry děti na chviličku zavřely oči, aby se ve svých představách staly Indiány v indiánské vesnici. Do vesnice však najednou přišlo sucho. Za pomoci různých hudebních nástrojů se děti snažily přivolat déšť, což se nakonec podařilo  a všichni tuto událost oslavily. Prostřednictvím zvuků rozmanitých netradičních hudebních nástrojů, zpěvů šamana, malých Indiánů a také rytmických tanců děkovaly přírodě za vodu a jiné dary. Indiánky se roztančily s barevnými šátky, to vše na oslavu matky přírody a otce slunce. Známý zvonivý zvuk kouzelné zvonkohry pak proměnil malé Indiány zpět v naše děti.

Byl to interaktivní příběh, v němž hudební nástroje představovaly přírodní živly, rozličná zvířata a indiány. Příběh byl propojen písněmi a tancem. Děti se mohly do děje aktivně zapojit, hrát si a relaxovat.

V pohádce děti slyšely a viděly neobvyklé etnické a lidové nástroje z různých částí světa a kultur. Děti si hrály se zvuky a tóny, seznamovaly se s dešťovými holemi a dalšími netradičními relaxačními nástroji. Celý program byl ukázkou propojení muzikoterapie s divadelním představením. Děti si představení pěkně užily.

Alena Prícká , učitelka Motýlků

Fotogalerie zde  a