Návštěva knihovny Berušky

Březen je měsícem knih. Proto se i naše školka vydala trávit čtvrteční dopoledne v rudoltické knihovně. Berušky se nemohly dočkat, až konečně vstoupí do ráje knih.

Když jsme přišli do knihovny, mile nás přivítala knihovnice, paní Čadová. Děti se usadily na židle, které pro ně byly nachystané, a hned si všimly, že na stole sedí pro někoho známý, pro někoho možná neznámý host. Byl to Krteček, ale bohužel mu něco chybělo. Děti pozorovaly Krtečka a začaly hned vykřikovat, že mu chybí lopatka či hromádka. Ale to, co mu opravdu chybělo, byly kalhotky. A jak se takové kalhotky vlastně dělají?  To nám paní knihovnice přečetla v obrázkové knížce, kterou děti napjatě poslouchaly. Po pohádce se děti mohly podívat po knihovně, půjčit si a prohlédnout nějakou knížku, která je zaujala.

Nakonec byl nejvyšší čas jít na oběd. Děti se s paní knihovnicí krásně rozloučily a poděkovaly. Ona jim na oplátku dala sladkou dobrotu a děti odcházely nadšené a s úsměvem na tváři.

Karolína Kotnourová, učitelka Berušek