Návštěva kravína v Rudolticích

Je duben, příroda se probouzí a ve školce u Motýlků si právě povídáme o domácích zvířátkách a jejich mláďátkách. Levá, pravá, tam a zpátky - vydáme se za zvířátky.  A taky jsme se vydali.

Ve čtvrtek 19.4.2018  jsme se s dětmi za třídy Motýlků vydali do zdejšího kravína. Nejprve nás přivítala paní Nováková, která nám celou prohlídku zajistila. Tímto jí také moc děkujeme. Pak jsme se s ní byli podívat, kde se dojí kravičky a také jsme si mohli ochutnat jejich mlíčko. Viděli jsme čerstvě narozené telátko a také další telátka ve venkovních výbězích a mohli jsme si je pohladit nebo se s nimi i vyfotit. To se dětem líbilo nejvíce. Viděli jsme také kravičky a býky.  Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o chovu krav a zpracování mléka. Víme, jak vypadá „školka pro telátka“, kde kravičky spí, kolik toho sní, a že musí odpočívat, aby se jim tvořilo nové mléko.  Za pěkný zážitek děkujeme paní Novákové a dalším zaměstnancům kravína v Rudolticích. Pokud to bude možné, zase se do kravína někdy rádi podíváme.

Paní učitelky Alena a Hana ze třídy Motýlků

Fotografie naleznete zde:   (fotografie bouhužel nešly při vkládání otočit)