Noc s Andersenem

Mezinárodní akce na podporu dětského čtenářství se děti z rudoltické školy zúčastnily v pátek 31. března 2017 již po jedenácté. Všechno to začalo přesně v 18.00 hodin otevřením dveří mateřské školy. Oddělení Sluníček se zaplnilo spacáky, polštářky a plyšáčky. Do spodní třídy Berušek si děti donesly svoje oblíbené knížky, do šatny si připravily lampiónky a už trpělivě čekaly, co bude, copak si na nás paní vychovatelka zase připravila?

Po rozdělení do barevných družstev se děti dočkaly. Připraveny byly různé matematické úlohy, slovní hrátky, hry na rozvoj logického myšlení, hádanky a luštěnky, také úloha v anglickém jazyce, skládání pohádkového textu i pohádkových obrázků. Byla toho spousta pro všechny děti. Pro malé i velké. Za každý splněný úkol dostali soutěžící body, které se sečetly. Pořadí závodníků nebylo důležité, všichni bojovali poctivě, pomáhali si, starší radili mladším a výsledky byly velmi těsné. Všichni dostali odměnou pohlednici, kterou dětem zaslal Klub dětských knihoven SKIP, sladkosti a drobné dárečky podle výběru dětí.

Jako každý rok, tak i tentokrát si děti procvičily svoje prstíky a trpělivost ve velmi oblíbené hře sirkované. Není to vůbec jednoduchá hra, závodníci musí vysypané sirky jednou rukou přesně poskládat zpět do krabičky a ještě ji pouze jednou rukou zavřít.

Poté si všichni posilnili večeří od maminky, teple se oblékli, rozsvítili svoje barevné lampiónky a hurá ven do tmy na noční procházku směrem na vlakové nádraží. Především prvňáčkům se tajemná cesta líbila.  Vůbec se nebáli, byli odvážní. Na nádraží jim na pozdrav zatroubil pan strojvůdce z nočního vlaku. Pak už zpátky do školky, umýt a honem do spacáku, protože se všichni těšili na čtení pohádek před spaním. Někteří prvňáčci usnuli již při první pohádce, kterou četl pan ředitel. Letos byl venku asi hodně čerstvý vzduch, protože během několika pohádek usnuli i ti velcí a žádné pozdní štěbetání nebylo, takže ráno všichni vstávali brzy a dobře vyspalí.

Krásný zážitek si neodnesly jen děti, ale i všichni dospělí, protože děti byly neuvěřitelně hodné a  snaživé. A tak děti, příští rok určitě zas!

Marcela Krystlová, vychovatelka školní družiny.

Fotografie zde