Noc s Andersenem

Noci s Andersenem, která se konala v pátek 27. 3., jsme se zúčastnili ve velkém počtu.

Před 18. hodinou jsme se scházeli, připravovali si místečka na spaní, ukládali lampiónky, chystali přinesené dobroty na stůl a vybírali "vstupenky" - oblíbené knížky dětí. Poté jsme se všichni sešli ve třídě Berušek, kde jsme se hezky přivítali a řekli si, co nás vlastně celý večer čeká.

Děti vyslechly pravidla celého večera, ve zkratce jsme si řekli, proč Noc s Andersenem oslavujeme a mohlo se začít soutěžit. Paní vychovatelka Krystlová měla připravené velice zajímavé soutěže, které děti moc bavily. Soutěže probíhaly formou stanovišť ve skupinkách, ty celý večer sbíraly body, za které je čekala velice hezká odměna. Nechyběla samozřejmě dětmi velmi oblíbená hra ,, Sirkovaná " a ,, Židličkovaná."

Po ukončení soutěží se děti posilnily vlastními dobrotami, které si přinesly z domu a připravovaly se na cestu - Lampionový průvod.

Všechny děti statečně cestu vesnicí s lampiónky zvládly. Po návratu do školky si zalezly do spacáků a poslouchaly pohádku, kterou jim četla paní vychovatelka. Ráno jsme se probudili brzy, jakoby děti tušily, že na ně čeká překvapení - každý statečný čtenář dostal balíček se sladkostmi, pohlednice a oblíbenou knížku.

Pro mladší čekala kniha Pohádek, pro starší kniha Mikulášovy patálie. Poté jsme se nasnídali, sbalili se, hráli si a čekali, až si pro děti přijdou rodiče.

Dětem se letošní Noc s Andersenem moc líbila a už se všichni těšíme na příští rok.

Hana Málková

učitelka MŠ - Berušky