Nový školní rok již začal aneb první dny v naší školce

Čas letí velmi rychle a my už máme za sebou polovinu září. Školní rok jsme zahájili stejně jako Základní škola v pondělí 4.9.2017.

Ve školce jsme přivítali nové děti, převážně do třídy Berušek. Některé další k nám budou nastupovat v průběhu celého roku, až nastane ten jejich správný "čas".  První dny se slzičkami se pomalu stávají minulostí a hlavně nové malinké děti, si pomalu začínají zvykat. Snažíme se jim přechod do nové etapy života co nejvíce usnadnit. Poznají ve školce nové kamarády, hračky, milé paní učitelky a spoustu nového zajímavého.  Ale potom se vždycky vrátí domů k mamince a tatínkovi. Když je o tom, milí rodiče, vždy ubezpečíte, za chvilku už neukápne ani slzička.

Pro ostatní, již školkou ostřílené děti, byl návrat do školky po prázdninách bezproblémový.  Potkali se se svými kamarády a sdělovali si své prázdninové zážitky. Paní učitelky je mile přivítaly a pomalu se všichni začínáme sžívat s pravidelným denním rytmem.

Přivítali jsme také dvě nové paní učitelky. Paní Mgr. Blanku Matějkovou a paní Hanu Brodinovou.

Věřím, že se Vám všem v naší "nové" školce líbí. Třída Berušek se změnila k nepoznání. Má novou "beruškovou" výmalbu, úplně nový nábytek a všechno nám krásně barevně ladí. Dětem se u nás moc líbí a rychle si našly svá oblíbená místečka na hraní.  Třída Sluníček je také nově vymalovaná, stejně jako celá školka. Ještě nás čekají nové dveře, šatny a postupné dokončení přístavby, kam se přesune třída Motýlků, abychom byli všichni pohromadě.

Přeji všem dětem, p. učitelkám a Vám, milí rodiče, ať je pro Vás všechny nový školní rok plný radosti.

Martina Větrová, vedoucí učitelka MŠ

Fotografie z oddělení Berušek naleznete zde.