Písečná animace

V pondělí 14. 11. 2016 k nám do mateřské školy zavítala netradiční návštěva. Úplně poprvé se nám představily malované obrázky do písku. Přesněji řečeno „písečná animace“ tvořená uměleckou rukou paní Mgr. Mariky Koňařové.

Paní Marika vystudovala univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně, kde získala spoustu vědomostí a profesních zkušeností v oboru. A v současné době paní Marika spolupracuje s televizí na tvorbě dětských pořadů.

Proslavila se v televizní talentové soutěži kreslením do písku za doprovodu hudby.  A právě toto umění nám předvedla v naší školce, kde představila programy sestavené přímo pro mateřské a základní školy. Takže si krásných malovaných obrázků za doprovodu hudby užily nejen děti z MŠ, ale také děti ze školy základní.

Děti celé představení s úžasem sledovaly a aktivně se zapojovaly do hádání kreslených obrázků.

Na závěr jsme si úplně všichni mohli vyzkoušet, jaké to je si něco do písku namalovat. Za sebe mohu říct, že to není nic lehkého a kdo to opravdu umí, zaslouží oprávněný obdiv.

Martina Větrová, DiS., učitelka Motýlků