Plavání Motýlci

Tak jako každý rok, i letos se naši předškoláčci  zúčastnili plaveckého výcviku. Každé úterý nasedli do autobusu a vesele si to zamířili do České Třebové do krytého bazénu, kde už na ně čekala plavčice, paní Pernicová. Nejdříve se všichni poctivě rozcvičili a pak hurá do bazénu. V něm jsme se učili splývat ve vodě, kopat nožičkama jako plavci, ale i plavat s deskou a spousty a spousty dalších věcí.  Na konec každé hodiny se všichni velice těšili, protože po tvrdé práci přišla vždy odměna. Všichni jsme si mohli hrát podle svých představ. K dispozici jsme měli opravdu mnoho hraček, například různé desky, pěnové hady, míče a obruče.  Na úplný závěr přišla na řadu i vířivka, kde jsme si všichni prohřáli svá těla a pak hurá do sprch. Poté konečně přišla na řadu i tolik očekávaná svačinka. Po svačince jsme měli možnost si i něco malého zakoupit v tamějším bufetu.

Myslím si, že děti byly velice šikovné, a právě proto si plavání užily, jak jen to šlo. Vždy s úsměvem, ale hlavně bez strachu. A to bylo to nejdůležitější. Po absolvování našeho plaveckého kurzu obdržely děti svá první plavecká vysvědčení a malou odměnu. A co říci na závěr? Už teď se všichni moc a moc těšíme na další plavání. Takže letošnímu plavání nazdar!

Iveta Slaninková

učitelka Motýlků