Pohádkový den a slavnost Slabikáře v 1. třídě

Pohádkový den a slavnost Slabikáře v 1. třídě

Úterý 29. 11. 2016 nebylo pro prvňáčky obyčejným školním dnem, ale dnem pohádkovým. Místo prvňáčků se ráno scházely pohádkové postavičky, které zavítaly do království Písmenkova, aby předvedly, že zvládly učení z Živé abecedy a získaly tak zlatý klíč k odemknutí Slabikáře. Maminky jim nabalily raneček s dobrůtkami, aby při putování Písmenkovem neměly hlad a také, aby pak mohly hodovat.

V království Písmenkově je přivítala královna Abecedka. Protože každý poddaný Písmenkova umí číst, musely všechny děti přesvědčit paní královnu Abecedku, že i ony to zvládají. Děti nejprve četly slabiky a přiřazovaly je k obrázkům. Další úkol byl již o něco těžší. Tak jako Jiřík ve Zlatovlásce musel sbírat korálky, tak děti skládaly slabiky na korálkách do slov. Třetím úkolem k získání zlatého klíče byly krasopisně napsané slabiky k obrázkům. Kromě zápolení o zlatý klíč děti soutěžily, kdo nakreslí nejkrásnější pohádkovou postavu. Následovala soutěž v zapamatování a kreslení obrázků.

Všichni prvňáčkové předvedli, že se na tento den vzorně připravovali, pravidelně si četli a získali tak zlatý klíč k odemknutí Slabikáře. Za velké snažení a zároveň pěkné chování v pohádkovém přestrojení nechyběla ani sladká odměna. Celá slavnost byla zakončena hodováním a zábavou – plesem.

Děkuji všem rodičům za vzornou přípravu dětí na pohádkový den, za nádherné kostýmy a různé dobrůtky. Těším se na další spolupráci.

Mgr. Jana Hejkrlíková

Fotografie zde