Prvňáci v Ekocentru PALETA Oucmanice

Ekocentrum PALETA v Oucmanicích nabízí širokou škálu ekologických programů pro děti

a mládež. Protože se teď na jaře učíme o domácích zvířatech, využili jsme nabídky

a zúčastnili se programu "DOMÁCÍ ZVÍŘÁTKA". V Oucmanicích nás přivítala přívětivá budova statku s nádherným okolím. Lektorky vyzkoušely děti při hře s obrázky, jak znají domácí zvířata a jejich mláďata. Zvířátka jsme si šli pak prohlédnout na pastvinu. Čekali na nás ovečky Molinka a Beránek, oslík Ámos, koza Maryška a prasátka Bobík a Fifinka. Na chlupaté kamarády jsme pamatovali a přivezli jim suché chleby a rohlíky. Pane, jak jim svačinka chutnala! Při další zábavě jsme si navzájem moc pomáhali, protože naším úkolem bylo "podojit" kravičky. Protože jsme byli moc šikovní, mohli jsme si z mléka vyrobit máslo. Ušlehat ho bylo hodně namáhavé, zvlášť proto, že jsme měli použít šlehač, který jsme nikdy neviděli - bez pomoci motoru a elektřiny! To byla práce! Ale naše snažení se moc moc vyplatilo: dobroučké másílko s měkoučkým chlebíčkem se na jazyku jen rozplývalo!

Audemars Piguet replica watches

Mgr. Jarmila Nováčková, třídní učitelka 1. třídy

Fotografie z akce naleznete  zde