První školní den

Tak už je to zase tady! Začal nový školní rok a sním vše, co k tomu patří. Již potřetí za sebou jsme ho zahájili společným setkáním na travnaté ploše mezi mateřskou a základní školou. 4. září ráno jsme opět po prázdninách přivítali naše žáky i jejich rodiče a hlavně naše nové prvňáčky, pro které byl první školní den velkou událostí, na kterou se již moc těšili. Přítomným žákům i rodičům byly představeny třídní učitelky i další pedagogové školy, byli seznámeni se změnami, které ve škole proběhly během letních prázdnin i s novinkami, které jsme pro ně připravili v novém školním roce.

Paní místostarostka Jolana Kobzová informovala o průběhu rekonstrukce mateřské školy i dalších stavebních úpravách, které v areálu školy proběhly o prázdninách nebo se brzy uskuteční. Také popřála všem žákům úspěšný školní rok a hodně spokojenost ve škole. Na závěr slavnostního zahájení jsme se již tradičně všichni vyfotili a po té se již přešlo do jednotlivých tříd. Zde paní učitelky sdělili žákům základní informace k organizaci školního roku a také si s nimi popovídali o zážitcích z prázdnin. Na prvňáčky ještě čekalo překvapení v podobě mnoha dárků, které jim zakoupila škola, obec, Pardubický kraj i společnost MK Fruit, která se školou spolupracuje v projektu Ovoce do škol. Každý prvňáček obdržel jako památku na první školní den pamětní list. Určitě se jim vyplatilo přijít do školy s jejich krásnými novými aktovkami, protože je měly při odchodu plné dárků. Snad se jim líbila i jejich třída, kterou paní učitelka Hana Hrdinová krásně vyzdobila a do které byl zakoupen nový nábytek a lavice.

První školní den se povedl a my doufáme, že stejně úspěšný a pohodový bude i zbytek školního roku.

Mgr. Pavel Dvořáček

Autorům fotografii  paní Z. Lédlové a panu V. Provazníkovi velmi děkujeme!

Fotografie ve fotogalerii