Rej čarodějnic u Motýlků

Ve čtvrtek 28. 4. 2016  jsme si v naší školce uspořádali REJ ČARODĚJNIC.

Již od rána se naše třída proměnila v jednu chýši plnou malých čarodějů a čarodějnic s klobouky, šátky, košťaty, kouzelnými hůlkami, pavouky, netopýry a myškami. Nejdříve jsme se seznámili s tradicemi pálení čarodějnic a všechny čarodějnice a čarodějové se všem představili svými čarodějnými jmény a rej mohl začít. Děti si mohly vyzkoušet, co všechno čarodějnice musí umět. Například létat na koštěti mezi překážkami, chodit přes bažinu, proletěli jsme se na košťatech, naučili se zaklínadlo, vymýšleli lektvary, tancovali s koštětem, naučili jsme se nové písničky o čarodějnicích, zazpívali jsme si a zatančili. Zkrátka, užili jsme si legraci a každý dostal sladkou odměnu.

Kouzelný den se nám povedl a děti i paní učitelky odcházely domů spokojené, že spolu zažily něco hezkého.

Alena Prícká, učitelka Motýlků