Seznamovací výlet ZŠ

Každoročně na začátku nového školního roku pořádáme společný ,,seznamovací“ výlet pro všechny žáky naší školy a především pro naše prvňáčky. Tentokrát jsme si za cíl našeho výletu vybrali město Svitavy, kde jsme navštívili Vodárenský les s naučnou stezkou a sportovní stadion. V úterý 11. září jsme společně odjeli vlakem nádraží v Rudolticích a po příjezdu do Svitav se pěšky vydali do Vodárenského lesa, který se nachází na kraji města směrem na Poličku.  Zde na nás čekali pracovníci Lesů ČR, kteří nás seznámili nejen s náplní své práce, ale také s životem v lese, jeho ochranou i dalšími zajímavostmi. Na konec ještě dětem také věnovali malé dárky, které jim byly po příjezdu předány ve škole. Za jejich ochotu a zájem se nám věnovat moc děkujeme!

Cheap Replica Handbags Po prohlídce naučné stezky jsme se přes nově budovaný Park patriotů, kde jsme vystoupali na nejvyšší bod Svitav, dostali na sportovní stadion. Ten získal před pár lety novou, moderní tvář a v současnosti nabízí široké možnosti trávení volného času. Zde děti nejdříve využily možnost občerstvení a po té se již se svými učitelkami rozeběhly na různá místa, kde si zahrály fotbal, zdolávaly prolézačky či hrály různé hry.

Cesta zpět utekla jako voda a i díky pěknému počasí musíme konstatovat, že se celá akce moc povedla a naši prvňáčci si se svými novými spolužáky užili krásný den se spoustou zážitků.

Pavel Dvořáček, ředitel školy

Fotografie z akce naleznete zde