Slavnostní pasování prvňáčků

V úterní odpoledne 9. 6. 2015 proběhlo slavnostní pasování dětí ze třídy Motýlků na školáky. Celou slavnost zahájilo Divadélko Štafličky, které dětem zahrálo krátkou pohádku. Poté následoval slavnostní nástup po červeném koberci všech budoucích školáčků. Děti také předvedly rodičům základní dovednosti malého školáčka. Nejprve nám všem ukázaly, že umí něco málo z abecedy, také napočítaly do deseti, zazpívaly nám písničku, ale především se krásnými básničkami rozloučily se školkou i svými kamarády. Pak přišlo na řadu samotné pasování a předání pamětních listů.

Děti to neměly jednoduché. Než se z nich stali opravdoví školáci, museli správně odpovědět na zapeklité otázky jako třeba: „Jaké znáš dopravní prostředky, jaké znáš geometrické tvary“ a podobně. Zkoušku všichni složili úspěšně, a proto byli všichni pasováni do řad školáků. Nakonec naši malí „skoro školáci“ složili slib, že se budou pečlivě učit a poslouchat paní učitelku. Na závěr slavnostního odpoledne jsme se rozloučili veselou písničkou, která byla o tom, co vše jsme ve školce prožili a jak tam bylo „príma“.

Všem budoucím prvňáčkům přejeme jen to nejlepší a rodičům pevné nervy a nutnou dávku trpělivosti.

Za děti z Motýlků napsaly paní učitelky Iveta Slaninková a Pavla Archer.

Fotografie naleznete zde.