SVÁTEK STRAŠIDEL V NAŠÍ ŠKOLCE

Svátek strašidel u Motýlků

Konec říjnového měsíce byl v naší školce ve znamení strašidel a dýní. Školku jsme si strašidelně vyzdobili duchy, dlabali jsme dýni a povídali si o strašidlech. Nejvíce se však děti těšili na středu 1.11.2017, kdy jsme si uspořádali „strašidelné dopoledne.“ Naše třída se již od rána začala plnit duchy, čarodějnicemi, dýněmi, kostlivci a jinými strašidelnými postavičkami. S dětmi jsme spřádali pavučinu pro pavouka, počítali pavoučky, tančili, čarovali s písničkou a hráli různé strašidelné hry.

Nakonec nám všem pořádně vyhládlo a posilnili jsme se výbornými kynutými knedlíky. Potom už děti spěchaly do svých postýlek a čekaly na pohádku. Odpoledne na děti a jejich rodiče ještě čekalo podzimní vyrábění z přírodnin a zavařovací sklenice. Rodiče se svými dětmi vyrobili krásné sovičky. Všichni byli moc šikovní. Celý strašidelný den jsme nakonec společně zakončili „Světýlkovou cestičkou“. Tímto bych chtěla poděkovat všem rodičům za pomoc, krásné kostýmy a příjemně strávené odpoledne při vyrábění.

Alena Prícká, učitelka Motýlků

Fotografie od Motýlků naleznete zde.

Svátek strašidel u Berušek

Středa 1. 11. 2017 patřila v naší mateřské škole strašidlům. Do školky nám nepřišly děti, ale čarodějnice a čarodějové, Spiderman, princezna Elsa a dokonce i jeden malý netopýrek.

Tento den jsme pojali v duchu zábavy, a to jak ranní promenádou masek, taneční diskotékou nebo vydlabáváním naší strašidelné dýně. Za takovou práci si děti zasloužily odměnu. A tak jsme si přichystali i strašidelnou hostinu, kde jsme mohli ochutnat jak slané, tak i sladké dobroty jak jinak, než ve strašidelném duchu. Moc děkujeme paní Řehořové, která dětem napekla cukroví ve tvaru dýní a netopýrů. Odpoledne nás poté čekalo vyrábění s rodiči, kde si děti s maminkami vyrobily krásné sovičky ze zavařovacích sklenic a přírodnin. A potom jsme se všichni vypravili na strašidelnou „Světýlkovu cestičku“.

Karolína Kotnourová, učitelka Berušek

Fotografie od Berušek naleznete zde.

Svátek strašidel u Sluníček

Poslední říjnové týdny se naše školka měnila ve školku strašidelnou. Děti tvořily duchy, strašidla, netopýry, dýně a těmito výrobky si školku krásně vyzdobily. Došlo i na dlabání dýně, do které jsme si dali svíčku a při jejím plamínku jsme vzpomínali na blízké, kteří už nejsou mezi námi.

Ve středu 1. 11. 2017 od ranních hodin začaly do naší třídy přicházet princezny, netopýři, čarodějové, čarodějnice a spousta dalších strašidýlek, na které čekalo strašidelné dopoledne. V tento den jsme se jen a jen bavili. Děti uspořádaly rej masek, na taneční diskotéce si společně zatancovaly a zažily spoustu legrace. Co by to bylo za oslavu, kdyby na ní nebyly dobroty. I strašidla rádi mlsají. Odpoledne na děti a rodiče ještě čekalo podzimní vyrábění, kde si společně vytvořili nádherné sovičky ze zavařovacích sklenic a přírodnin.  Všichni byli moc šikovní. Strašidelný den jsme ukončili „Světýlkovou cestičkou“.

Blanka Matějková, učitelka Sluníček

Fotografie od Sluníček naleznete zde.