Vánoční besídka - Motýlci

Adventní období a celé čekání na Ježíška vyvrcholilo tradiční vánoční besídkou středeční odpoledne 16. 12. 2015. Děti z oddělení Motýlků se na celé vystoupení pro své nejbližší poctivě připravovaly a nemohly se té slavnostní události dočkat. Společně jsme odpočítávali dny, které nám do besídky zbývají.

Dočkali jsme se! Slavnostní oblečení, drobné úpravy a vše mohlo vypuknout. S rodiči, prarodiči a dalšími blízkými se děti přivítaly písničkou „Zima, zima“ a krásnou uvítací básničkou „Vítáme Vás ve školce“. Program byl rozčleněn do hudební, pohybové, taneční a recitační oblasti a všechny děti mohly prostřednictvím písně, tanečku či básničky své nejbližší pozdravit. Ukázat jim, co se ve školce učí. Samotné nacvičování bylo velmi zábavné a děti moc bavilo.

Za doprovodu klavíru děti společně zazpívaly písničky „Jaro, léto, podzim, zima…“, „Už Martin na bílém koni“,“Podívej kocourku“. Všichni kluci přednesli básničku „Chumelí“, holčičky zase „Už se těším andílku“. Davídek K. s Adámkem V. vystoupili s básničkou „Předvánoční“, Jenda B. s básničkou „Smrček“ a „Hvězdička stříbrná“ patřila  Ilonce B., Tince D. a Karolínce T..

Zpívání a recitace nám jdou dobře, ale něco zatančit a zacvičit, to byla paráda! Holčičky předvedly krásný rolničkovo sněhuláčí taneček na melodii od “Míši“, kluci se předvedli jako parádní čerti na písničku z pohádky „Taneček přes dvě pekla“ a ti větší a stateční předvedli  jednoduchou tanečně pohybovou choreografii  jak to chodí u bobrů, na písničku “Když jde malý bobr spát“.

Vše jsme společně zakončili písničkou „O vánocích“.

Rodičům jsme poděkovali za účast a podpůrný potlesk a popřáli krásné Vánoce! Maminky od dětí dostaly vlastnoručně vyrobené vánoční přáníčko a od srdce upečený a ozdobený perníček.

Martina Větrová, DiS.

Učitelka Motýlků