Vítání občánků

Dne 26. 4. 2015 proběhlo na Obecním úřadě v Rudolticích vítání nových občánků. Sešlo se deset miminek se svými rodiči, prarodiči i známými. Slavnostní obřad uvedla paní místostarostka Kobzová, hlavní projev přednesl pan starosta Kolomý.Maminky dostaly přáníčka, která vyrobily děti ze 3. a 4. třídy pod vedením pana Freborta.

Na úvod přišly děti ze základní školy s krátkým programem, který připravily paní učitelky P. Pardubická a D. Rejentová. Děti zazpívaly jak lidové písničky, tak i ty, které znají z Večerníčků, z pohádek.  Sólo si zazpívala Tereza Krystlová a Lucie Pardubická. Eliška Málková a Leona Frišová zahrály veršovanou scénku o Karkulce od Fr. Hrubína. Míša Kindlová přednesla verše určené k této slavnostní příležitosti: miminko chce jíst, pít, chovat se, občas pláče. Všechno kolem děťátek dá práci, spoustu starostí, ale štěstí z nového života vše nahradí. Krásnou ukolébavku Princi můj maličký známe z podání K. Gotta. Při vítání ji zazpíval Miroslav Svatoš, na kytaru ho doprovázel tatínek. Dalšími účinkujícími byly: Barbora Mrázková, Nela Zvoníčková, Nela Lichtenberková, Adéla Kindlová. Všichni si zaslouží pochvalu.

Všem malým občánkům přejeme do života hlavně zdraví, ale i nezbytné štěstí. Rodičům přejeme, aby všechny problémy, které výchova dětí přináší, úspěšně zvládali a ze svých dětí měly především radost.

Mgr. Danuše Rejentová

Fotografie zde