Výlet ZOO Jihlava - Sluníčka + Motýlci

Ti, kteří říkali, že Jihlavská ZOO je krásná, nelhali. Děti se třídy Motýlků a Sluníček se o tom mohly sami přesvědčit při středečním (14.6.) výletu. Myslím, že nepřeháním když prohlásím, že je to opravdu jedna z nejkrásnějších ZOO u nás.

Ranní přípravy před odjezdem proběhly ukázkově. Všechny děti byly z domova vzorně nachystány a vybaveny. Rodičům děkujeme.

Jako vždy, už jen samotná cesta autobusem je pro děti zážitkem. A i když ta  naše byla poměrně dlouhá, s přestávkou na svačinku ji děti v pohodě  zvládly.

Celí natěšení jsme konečně dorazili a vstoupili do ZOO. U vchodu nás uvítaly malé surikaty, které vyvolaly první vlnu nadšení. Další velkou zastávkou byl výběh žiraf a zeber. K nim jsme se dostali cestičkou kolem několika poníků. Žirafu jsme dokonce mohli pozorovat z krátké vzdálenosti při krmení. Naše prohlídka ale pokračovala.  Z obrovské klece na nás koukaly opice a ukázaly nám co umí! Potkali jsme také krásné velké papoušky a pěkně líné klokany. Žádný z nich nám neukázal jak umí skákat. Asi byli unavení . A to my taky.

Proto jsme našli příjemné místečko na odpočinek.  Všichni jsme se najedli a napili, jako zákusek si koupili zmrzlinu a mohli pokračovat v prohlídce.

Ještě na nás čekala spousta zvířátek. V jednom pavilonu byly ukryté kočkovité šelmy, odpočívaly mimo sluníčko. Dva tygři , levhart, stepní kočky a dokonce jsme se mohli pohledem potěšit na dvě krásná béžová koťátka.

Trošku strašidelný byl tmavý pavilon , ve kterém bydlí krokodýli, různé ryby, obrovský had a zvířátka, se kterými by si nikdo moc hrát nechtěl. Taky jsme jej profrčeli poměrně svižně. J

V jihlavské ZOO nechyběli ani draví ptáci, sovy a další příbuzní. Prohlédli jsme si krásně růžové plameňáky a také nechyběly oblíbené kozičky.  Prohlídku nám v jedné části zpestřila malá opička, která si hopsala po střechách a stromech. A vůbec se nás nebála. A my jí také ne. J

A víte, že bychom potřebovali více času? Zvířátka by si určitě zasloužila důkladnější prohlídku a my delší odpočinek a případně i nějakou atrakci, na které jsme také narazili.  Ale autobus už na nás čekal a my jsme vlastně byli hodně unavení.  Na zpáteční cestě jsme dojedli všechno, co jsme měli ze školky nachystáno, napili se a příjemně unaveni usnuli. Děti, které nespaly, si povídaly o zážitcích, a také o tom, že by se do ZOO rády vrátily a více si ji užily. Tak třeba přesvědčí vás, milí rodiče, na prázdninový výlet.

Děkuji všem paní učitelkám za přípravu celého výletu a profesionální zvládnutí během něj. Kuchyni za přípravu a dostatečnou zásobu jídla a pití a v neposlední řadě paní Komárkové, která sice doprovázela svého vnuka Míšu, ale byla nám velkou pomocí. Děkuji.

Martina Větrová

učitelka Motýlků