Vynášení Morany

Panerai Replica Watches

V pátek 31. března naši žáci společně s dětmi z mateřské školy a jejich učitelkami, vynesli podle lidové tradice, Moranu, aby tím ukončili letošní dlouhou zimu a oslavili příchod jara. Průvod jsme zahájili u školy, pokračovali jsme kolem kostela, Obecního úřadu až k obecnímu hřišti, kde jsme Moranu za recitace lidové říkanky shodili z mostu a utopili.

Po skončení této akce měly děti možnost se ještě na chvíli protáhnout na dětském hřišti a po té se už opět vrátily do školy, kde pokračovaly v další výuce. Tímto však nabídka zajímavých akcí na tento den neskončila, v podvečer byla pro ně připravena další, spojena s pohádkami, soutěžemi, lampiónovým průvodem a nakonec i spaním ve škole – Noc s Andersenem.

Fotografie zde