Zahájili jsme nový školní rok

V pondělí 3. září jsme společně s žáky, rodiči i zástupci Obce slavnostně zahájili nový školní rok, 2018/2019. I když bylo od rána počasí deštivé, a hrozilo, že budeme nakonec zahajovat školní rok v budově školy, nakonec se přece jen umoudřilo a umožnilo nám uskutečnit program podle původního plánu. To znamená v areálu školy. Tentokrát to z důvodu horší kvality travnaté plochy nebylo vedle budovy ZŠ, ale prostorách školní zahrady. Začátek byl spojen s přivítáním všech přítomných, zejména prvňáčků, následoval proslov pana starosty a po té také ředitele školy, který informoval o změnách a novinkách, které jsou připraveny pro nový školní rok. Na závěr byly prvňáčkům předány symbolické klíče od školy a následovalo společné focení.  Potom již program pokračoval ve škole, kde své žáky přivítaly jejich paní učitelky, které jim sdělily důležité informace k organizaci výuky i zájmového vzdělávání. Zatím co si starší žáci se svými paními učitelkami společně sdělovali dojmy a zážitky z prázdnin a řešili organizační záležitosti, na prvňáčky čekalo další pokračování slavnostního přivítání. Za přítomnosti svých rodičů a blízkých poprvé vstoupili do své, krásně nazdobené třídy, a zasedli do školních lavic, kde je čekalo překvapení v podobě mnoha dárků, které jim věnovala škola, Obec Rudoltice, Pardubický kraj i společnost M+K Fruit. Pan Starosta jim u tabule předal pamětní listy a  popřál hodně úspěchů a spokojenosti ve škole. Závěr pak patřil paní třídní učitelce, která poinformovala rodiče o tom, co je i jejich děti v tomto školním roce ve škole bude čekat.

Z reakcí všech přítomných bylo cítit, že se slavnostní zahájení podařilo a bylo pro všechny pěkným zážitkem.

Děkujeme autorům fotografii V. Provazníkovi a Z. Lédlové.

Fotografie naleznete zde